Turniej OTK do lat 12 w BKT Advantage Cup

Od 15-17 VIII Oliwia wzięła udział w turnieju Skrzatek w Bielsko Białej.  W turnieju zagrało 16 zawodniczek dopuszczonych wg pozycji rankingowej.

Oliwia zagrała tylko jeden mecz z zawodniczką M. Głąb (Stowarzyszenie Akademia Sprtowa w Gliwicach), który przegrała wynikiem 5-7  1-6. Mecz ten trwał 2h30 min i rozgrywany był w upalne sierpniowe przedpołudnie. Oliwia nie dokończyła turnieju, choć w grupie pozostały jej do rozegrania 2 mecze,  to choroba – wirus, który dał się we znaki w wieczór poprzedzający turniej wyeliminował Oliwię z rywalizacji.

Podczas drugiego seta Oliwię „łapały” skurcze ud i samopoczucie się pogarszało. Walka była jednak bardzo zacięta, a Oliwia w pierwszym secie prowadziła 5-2, lecz nie utrzymała tak dużej przewagi i sytuacja odwróciła się o 180 stopni. W kilkanaście minut po meczu pojawiła się jeszcze gorączka 39 stopni i to był już koniec turnieju i powrót do domu.

Mimo porażki Oliwia wykazała się ogromną determinacją, starała się grać i walczyła do końca najlepiej jak potrafiła. Korty BKT Adventage Cup w Bielsko Białej to korty zanurzone w zieleni w urokliwym zaciszu obiektu.